Powtórka z TVP lepsza od "TzG"

Powtórka serialu "Ranczo" w TVP miała wyższą oglądalność niż otwarcie piątej edycji "Tańca z gwiazdami" - lokomotywy programowej TVN.

TVN stawia na gwiazdy już od dłuższego czasu. Stacja nie skąpi pieniędzy na kontrakty ze znanymi prowadzącymi, a w jej programach aż roi się od znanych nazwisk. Katarzyna Tusk, Rafał Olbrychski, Ivan Komarenko oraz Anna Samusionek występujący w "Tańcu z gwiazdami" w TVN przyciągnęli do telewizorów w niedzielny wieczór ponad 5 mln widzów. To sporo, ale jeszcze więcej osób w tym samym czasie oglądało w TVP 1 powtórkowy odcinek serialu "Ranczo" (nowe odcinki pojawią się dopiero 18 marca). Większą widownię zgromadził również amerykański serial "Skazany na śmierć" emitowany w tym czasie w Polsacie. Najsłabszy wynik w tym czasie zanotowała TVP 2, która pokazywała brytyjski serial "Robin Hood".

Słabsze rozpoczęcie piątej edycji "Tańca z gwiazdami" jeszcze o niczym nie przesądza. Start czwartej edycji miał niższą oglądalność niż start trzeciej, ale zanotowała lepszy średni wynik.

Udany start miał natomiast nowy program rozrywkowy "Jak oni śpiewają", który Polsat uruchomił w sobotę o godz. 20, przyciągając 5,7 mln widzów. Dzięki niemu stacji Zygmunta Solorza udało się pokonać inne sztandarowe pozycje TVN - seriale "Niania" (2,9 mln widzów) i "Kryminalni" (2,3 mln widzów) oraz amerykański film "Niepokonany Seabiscuit".

W niedzielę wieczorem oglądał(a)em: