Forum internetowe PKP do krytykowania strajków

PKP uruchomiły forum internetowe, na którym można się wypowiadać na temat protestu kolejarzy i blokowaniu przez nich torów.

"Napisz liderom związków zawodowych, co myślisz o blokowaniu przez nich torów. Każdy komentarz zostanie wysłany do liderów protestujących" - zachęca Zarząd PKP Polskie Linie Kolejowe SA.

PKP uruchomiły forum internetowe , na którym każdy może napisać, co sądzi o blokowaniu torów jako formie prowadzonego protestu. Takie akcje przeprowadzono ostatnio w Krakowie, Wrocławiu, Kutnie i Gdańsku.

"PKP PLK nie zgadza się i nie będzie godzić na takie zachowania" - czytamy na www.pkp.com.pl. Zdaniem PKP protesty krzywdzą pasażerów, przewoźników kolejowych i dobre imię firmy. I dlatego koleje zwróciły się do podróżnych: "Szanowny Kliencie, oddajemy w twoje ręce forum internetowe. Chcemy, abyś wypowiedział się na nim, co sądzisz o blokowaniu przez przedstawicieli związków zawodowych dróg kolejowych (). Wszystkie opinie przekażemy organizacjom związkowym oraz ich liderom. Każdy nowy komentarz zostanie wysłany automatycznie na skrzynkę pocztową liderów związkowych (). Twój głos i zdanie bardzo się liczą. Czekamy na nie."

Jeden z pierwszych głosów na forum nie jest jednak zgodny z intencjami zarządu firmy. Internauta napisał: "Macie moje pełne poparcie! Prawo do strajku jest jednym z podstawowych praw pracowniczych, o czym w dzisiejszych czasach wielu równiejszych i bardziej najedzonych zdaje się zapominać. A wszelkie próby szczucia przeciwko strajkującym, podejmowane przez kierownictwo kolei (patrz komunikat witający odwiedzających to forum) są żałosnym chwytem propagandowym, na którym wszyscy się poznają. Tak trzymać!"

Co sądzisz o strajkach kolajarzy?