Toruń: komendant odwołany za absurdalne przepisy

Komendant wojewódzki zdymisjonował szefa toruńskich policjantów Janusza Brodzińskiego.

W dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" opisano, jak nagrodzony Złotą Pałą (wyróżnienie niezależnego Internetowego Forum Policyjnego) komendant Brodziński wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko jednemu z toruńskich funkcjonariuszy, który zgłosił go do tego wyróżnienia.

Przypomnijmy. Brodziński dostał Złotą Pałę za instrukcję dla młodych funkcjonariuszy, w której nakazywał, by podczas interwencji domowych policjanci ściągali buty. Już jako komendant policji w Toruniu Brodziński radził dyżurnym, by "okłamywali zgłaszających, że radiowóz już jedzie, mimo iż przez najbliższe 4-5 godzin nie dojedzie z powodu braku służby".

Na reakcję nie trzeba było czekać długo. - Dzisiaj komendant wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Gajewski podjął czynności administracyjne związane z odwołaniem ze stanowiska komendanta miejskiego Policji w Toruniu mł.insp. Janusza Brodzińskiego, po zasięgnięciu opinii starosty i prezydenta Torunia, zgodnie z przepisami Ustawy o Policji - głosi komunikat zespołu prasowego komendy wojewódzkiej.