Najgorszy początek powieści 2006

Kolejna odsłona konkursu Bulwera-Lyttona na najgorszy początek powieści została rozstrzygnięta. Nagrodę zgarnął emerytowany projektant Jim Guigli z okolic Sacrameto. - Uczestniczyłem w konkursie, bo chciałem znaleźć konstruktywne ujście dla mojej demencji - wyjaśnił Guigli.

Detektyw Bart Lasiter siedział w swoim biurze, patrząc na światło z jedynego małego okienka, padające na burrito w wersji max, kiedy nagle drzwi otworzyły się, by ukazać kobietę, której ciało mówiło, to było twoje ostatnie burrito na jakiś czas, której twarz dowodziła, że anioły istnieją, i której oczy zapewniały, że mogłaby kazać ci, byś wykopał własny grób, a potem jeszcze wylizałaby łopatę do czysta.

Patronem międzynarodowego konkursu jest wiktoriański pisarz Edward George Earl Bulwer-Lytton. Jego powieść "Ostatnie Dni Pompejów" zawierała m.in. takie frazy, jak "pióro jest potężniejsze niż miecz" oraz "pogoń za wszechmocnym dolarem". Inne dzieło Bulwer-Lytton rozpoczął nieśmiertelnymi słowami "Była ciemna i wietrzna noc".

Po raz pierwszy konkurs im. Bulwera-Lyttona zorganizowano w 1982 r., zgłosiło się wówczas jedynie trzech uczestników. Obecnie organizatorzy dostają tysiące zgłoszeń z całego świata.