Dziś urodziny R. Giertycha, w prezencie mundurek

Roman Giertych obchodzi dziś 36. urodziny. Uczniowie zgotowali mu z tej okazji niespodzianki - wagary i ręcznie uszyty mundurek.

Minister edukacji jest bodaj najbardziej nielubianym ministrem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Protestują przeciwko niemu nauczyciele - ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego jest w ostrym konflikcie - specjaliści od oświaty, prawnicy, rodzice.

Uczniowie także za nim nie przepadają, czemu niejednokrotnie dali wyraz podczas manifestacji, z których największa miała miejsce w Warszawie nieco ponad pół roku temu, a ostatnia odbyła się w sobotę.

Na przypadające dziś urodziny ministra młodzież także szykuje protesty. Przede wszystkim Roman Giertych otrzyma prezent od Inicjatywy Uczniowskiej. Będzie to uszyty własnoręcznie mundurek ozdobiony tarczą z napisem "Jestem patriotą".

Uczniowie zrobili go z ubrań kupionych w second-handach. Kolejnym pomysłem na uczczenie urodzin są wagary, na które uczniowie namawiają się na forach internetowych. - Niech puste sale będą wyrazem naszej dezaprobaty wobec niegodziwych pomysłów i poglądów tego wicepremiera - piszą członkowie Organizacji Ludzików Dobrej Woli. Młodzież warszawska chce się wybrać pod MEN, by urządzić pikietę. Nie wiadomo, czy nauczyciele pozwolą na urodzinowe wagary.

Jak uczcisz urodziny ministra edukacji?