Macierewicz: Na Zachodzie raport uwiarygodnił nasze służby

Twórca raportu o weryfikacji WSI Antonii Macierewicz wyraził gotowość stanięcia przed komisją specjalną do spraw raportu, której powołania domagają się posłowie opozycji. Macierewicz - szef służby kontrwywiadu powiedział w Sygnałach Dnia, że gdyby taka komisja powstała, przedstawi przed nią, jak Polska była wystawiona na penetracje rosyjskich służb specjalnych.

Macierewicz powiedział też, że nie boi się kroków prawnych, które najprawdopodobniej podejmie przeciwko niemu grupa ITI. W raporcie WSI ITI wymieniono jako jedną z frim, którą dofinansowywały służby specjalne. Według raportu - służby chciały w ten sposób stworzyć wielki koncern, który wysyłałby agentów na Zachód. Zdaniem Macierewicza wszelkie informacje ujawnione w raporcie są zgodne z prawdą i dlatego nie obawia się on pozwów sądowych wymierzonych w jego osobę.

Antoni Macierewicz przyznał, że w raporcie WSI nie wszystkie wątki zostały doprowadzone do końca i będą one wymagały pogłębienia. Szef Kontrwywiadu Wojskowego dodał, że prezydent Lech Kaczyński otrzyma niedługo kolejne sprawozdania dotyczące WSI. Końcowa wersja raportu będzie gotowa najprawdopodobniej latem tego roku.

Zdaniem Macierewicza przeciwnicy rządu i dokumentu opracowanego przez Komisję Weryfikacyjną nie używają argumentów, a jedynie mnożą inwektywy. Nie zgodził się z opinią Donalda Tuska z Platformy Obywatelskiej, który uważa, że raport służy jedynie politycznym celom Prawa i Sprawiedliwości. Macierewicz przytoczył opinię Olega Gordijewskiego - byłego pułkownika KGB, który współpracował z brytyjskim wywiadem, że dzięki raportowi została rozbita rosyjska sieć służb specjalnych w Polsce. Przywołal też opinię, że na Zachodzie raport uwiarygodnił nasze służby specjalne.