Brodzik Najpiękniejszą Polką

Piąta edycja konkursu Viva! Najpiękniejsi rozstrzygnięta. Wyniki ogłoszono na wczorajszej gali w auli Politechniki Warszawskiej. Czytelnicy magazynu uznali, że na tytuł Najpiękniejszych zasługują aktorzy Joanna Brodzik i Maciej Zakościelny.

Galę poprowadzili Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski - Najpiękniejsi 2003. Na widowni byli również zwycięzcy pozostałych edycji konkursu: Paweł Małaszyński, Otylia Jędrzejczak, Magdalena Cielecka i Robert Gonera.

W tym roku o tytuł walczyło 50 gwiazd polskiego showbiznesu. Wśród nominowanych byli m.in. znani z serialu "M jak Miłość" bracia Mroczkowie i Przemysław Cypryański oraz uczestnicy "Tańca z gwiazdami" Aneta Piotrowska i Peter Lucas. Liczną grupę aktorów reprezentowali m.in. Jacek Poniedziałek, Tomasz Kot, Agnieszka Dygant, Katarzyna Bujakiewicz i Anna Przybylska. Szanse na tytuł miały też córki prezydentów: Maria Wiktoria Wałęsa i Aleksandra Kwaśniewska.

Wieczór urozmaicały "Duety niemożliwe", czyli znani aktorzy śpiewający z największymi gwiazdami polskiej piosenki. Publiczność oklaskiwała m.in. Małgorzatę Kożuchowską wykonującą nieśmiertelny przebój "Miłość ci wszystko wybaczy" w duecie z Ordonką oraz Jacka Poniedziałka śpiewającego z Anną Jantar.

Wreszcie ogłoszono nazwiska zwycięzców. Kazimierz Kutz powiedział o Joannie Brodzik, że ma klasę i wdzięk. Ona sama wyznała, że nie może dźwigać ciężarów. Te słowa wywołały masę plotek i domysłów. Maciej Zakościelny, odbierając nagrodę, podziękował "swoim najpiękniejszym". Na koniec wszyscy nominowani odśpiewali piosenką Marka Grechuty.