Dymisja ministra po publikacji zdjęć z A.N.Smith

Minister ds. imigracji z Wysp Bahama, Shane Gibson zrezygnował w niedzielę ze stanowiska - podaje CNN. W zeszłym tygodniu jedna z gazet opublikowała jego prywatne zdjęcia ze zmarłą niedawno b. modelką "Playboya" Anną Nicole Smith. Gibson przeprosił mieszkańców Wysp za wstyd, jaki mógł przynieść krajowi swoim zachowaniem.

Niejednoznaczne wyniki sekcji zwłok Anny Nicole Smith - Zobacz

Fotografie opublikowane w "The Tribune of Nassau" pokazują Smith w objęciach ministra, wpatrzonych w siebie. Gazeta twierdzi, że zostały zrobione w sypialni gwiazdy i że dostała je z anonimowego źródła.

Gibson zgodził się niedawno na bardzo szybkie przyznanie Smith prawa stałego zamieszkania na Wyspach. Wcześniej był krytykowany za podarowanie jej w zeszłym roku rezydencji na Bahamach.

9 lutego Smith została znaleziona nieprzytomna w hotelu na Florydzie. Zmarła krótko potem.

Gibson przeprasza

- Przepraszam obywateli Wysp Bahama, jeśli mój kraj w jakikolwiek sposób ucierpiał przez to, co powiedziałem lub zrobiłem - powiedział Gibson. Jak wyjaśnił, nie nadużywał swojego stanowiska przyznając Smith prawo zamieszkania na Wyspach, bo i tak nie było do tego żadnych przeciwwskazań. Zaprzeczył też, jakoby był w związku ze zmarłą modelką.

Stern: Zdjęcia skradziono

Howard K. Stern, prawnik i mąż gwiazdy powiedział po opublikowaniu zdjęć, że skradziono je z ich domu, zanim zdążył tam wrócić po śmierci Smith. Złodziej zabrał też wiele innych osobistych rzeczy gwiazdy, m.in. świadectwo urodzenia jej 5-miesięcznej córki, Dannielynn.

O dziewczynkę walczy trzech mężczyzn i babcia

O prawa do dziecka walczy 3 mężczyzn, w tym Stern, a każdy z nich twierdzi, że jest ojcem Dannielynn. Obecnie dziewczynka pozostaje pod opieką Sterna, który - wg prawa - jest jej ojcem. Policja poszukuje skradzionych rzeczy.

Stern jest skłócony z matką Anny, Vergie Arthur, której zabrania widywania wnuczki. Arthur z kolei mówi, że boi się o małą, bo Stern był obecny przy śmierci jej 20-letniego brata, syna Anny z pierwszego małżeństwa. Biegli stwierdzili, że chłopak zmarł w wyniku zażycia kombinacji leków.

Spekulacje o ojcostwie Marshalla

Z kolei "The New York Daily News" opublikował dokument, zgodnie z którym ojcem dziecka miałby być zmarły mąż gwiazdy, miliarder J. Howard Marshall II. Smith - wg gazety - kazała zmrozić spermę Marshalla, której użyto do zapłodnienia.

Po tym, jak prawie 90-letni Marshall zmarł po kilkunastu miesiącach małżeństwa z młodą modelką, Smith rozpoczęła walkę o spadek po nim z innymi spadkobiercami. Sprawa do dziś nie została zakończona i będzie ją prawdopodobnie dalej prowadził Stern.

Stwierdzenie, kto jest ojcem oraz decyzja o tym, kto w końcu otrzyma prawo do opieki wpłyną na to, jaki majątek odziedziczy dziewczynka.