"Happy Tree Friends": masakra

Bohaterowie ?Happy Tree Friends? to urocze leśne stworzonka. Są niewinne i radosne, ale każde ich spotkanie kończy się krwawą jatką. MTV rusza z nowymi odcinkami kreskówki nie dla dzieci

Masakra, totalna masakra. Jeśli komuś wydawało się, że najwięcej przemocy i krwi jest w tanich horrorach i sensacyjnych filmach klasy B, to jest w błędzie. Najwidoczniej nie widział jeszcze kreskówki "Happy Tree Friends". Rzecz jest o uroczych stworzonkach, których trudno nie polubić. Polubić jednak też nie jest łatwo, bo... nie mamy szansy bliżej ich poznać. Do totalnej masakry mamy zawsze jakieś siedem do dziesięciu sekund. Potem już zaczyna się rzeźnia.

W rękach bohaterów kreskówki każdy przedmiot stanowi śmiertelne zagrożenie dla otoczenia i jego samego. Jeśli z tytułu odcinka dowiadujemy się, że rzecz będzie o robieniu soku, to z pewnością nie będzie to sok z malin. Możemy być pewni, że jeden z bohaterów zechce zajrzeć do sokowirówki, która zmieli mu głowę i... muszę się na ten temat rozpisywać? Chyba wszystko jest jasne. Narzędziem destrukcji może być wszystko. Scenarzyści prześcigają się w pomysłach, na ile sposobów można zdekapitować kochane animki.

Jeśli ktoś poczuł się zniesmaczony, to na obronę twórców napisać trzeba jedno. Przy całej tej brutalności, masakrycznym poczuciu humoru i chorej wyobraźni jest to jedna z nielicznych chyba kreskówek bez przemocy, przeważnie. Tak. Zwierzaczki naprawdę nie są agresywne, wszystko, co się tu dzieje, zdarza się przypadkiem. Pech po prostu.

Przyjaciół jest dokładnie dwadzieścioro. Jednym z ulubieńców fanów serialu jest niejaka Gilgotka, czyli różowy misiaczek ozdobiony czerwoną kokardką. Do rany przyłóż dziewczynka. Niestety, lubią ją również scenarzyści i uśmiercają ją na wiele sposobów nader często. Jest jeszcze Łup-Jeżyk, czyli cierpiąca na łupież jeżyca, i Maskotek, żółty króliczek, który ginie zwykle w najbardziej spektakularnych sytuacjach.

A także niewidomy kret i bóbr Złota Rączka. Ten ostatni wbrew pozorom nie ma... rąk, a jego naprawy kończą się totalnym kataklizmem. Dalej aż strach wymieniać. Mimo wszystkich kontrowersji, jakie serial budzi z racji brutalności, dorobił się całkiem pokaźnej grupy fanów na całym świecie. Za darmo krótkie filmiki można oglądać na stronie www.happytreefriends. com. AMTV Polska startuje właśnie z najnowszą serią kreskówki, zaprezentuje trzydziestominutowe odcinki, które jeszcze nigdzie nie były pokazywane. O jednym trzeba pamiętać. Trzymajcie dzieci z daleka.

''Happy Tree Friends'' to: