"Pakiet Kluski" pozbawiony konkretów

PRZEGLĄD PRASY: "Rzeczpospolita" pisze, że zapowiadany pakietu zmian w przepisach, które miałyby znieść bariery hamujące rozwój przedsiębiorczości i ułatwić prowadzenie biznesu, to tylko zbiór niekonkretnych propozycji.

Wprowadzenie pakietu zapowiedział w czwartek premier Jarosław Kaczyński. Tymczasem według dziennika projekt zwany "pakietem Kluski" (od nazwiska byłego właściciela Optimusa) jeszcze nie powstał. Potwierdził to "Rzeczposposloitej" Maks Kraczkowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, szef Sejmowej Komisji Gospodarki. Kraczkowski powiedział dzienikarzom, że pakiet to jedynie zbiór różnych ustaw i rozwiązań, które rząd i koalicja zapowiedziały w programie "Solidarne państwo". Jak dodał poseł PiS-u, niektóre z tych rozwiązań mają postać koncepcji.

Za stworzenie pakietu odpowiedzialny jest wiceminister skarbu - Michał Krupiński. Jednak resort Skarbu Państwa odesłał dziennikarzy "Rzeczpospolitej" do ubiegłorocznego raportu "Usuwanie barier wzrostu" opracowanego przez Instytut Kościuszki z Krakowa. Według dziennika potwierdza to tylko doniesienia, że "pakiet Kluski" jest dokumentem wirtualnym.

Założyciel firmy Optimus - Roman Kluska nie jest zaskoczony informacjami "Rzeczpospolitej". Uważa jednak, że najlepszy okres, aby przeprowadzić tego typu reformę jest właśnie teraz. Jego zdaniem, wprowadzenie zmian ułatwia bardzo dobra sytuacja gospodarcza Polski - czytamy w dzienniku.