Brit Awards rozdane

Zespoły The Killers i Arctic Monkeys zdobyły po dwie statuetki na wczorajszym rozdaniu Brit Awards, nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego.

Arctic Monkeys otrzymali nagrody dla najlepszego brytyjskiego zespołu i za najlepszy album, za "Whatever People Say I Am, That's What I'm Not". Muzycy nie pojawili się na gali, przysłali natomiast nagranie z podziękowaniem, na którym wystąpili w przebraniach postaci z opowieści "Czarnoksiężnik z krainy Oz".

Amerykańska grupa The Killers zdobyła nagrody w bliźniaczych kategoriach - dla najlepszego zespołu zagranicznego i za najlepszy album zagraniczny ("Sam's Town").

Brytyjską wokalistką roku została Amy Winehouse, a zagraniczną - Kanadyjka Nelly Furtado. Nagroda dla najlepszego wokalisty brytyjskiego powędrowała do Jamesa Morrisona, a zagranicznego - do Justina Timberlake'a.

Nagrodę specjalną za szczególny wkład w rozwój brytyjskiej muzyki otrzymali Oasis.

Podczas gali wystąpili Take That, Amy Winehouse, The Killers, Corrine Bailey Rae i the Red Hot Chili Peppers. Brit Awards są przyznawane przez the British Phonographic Industry Ltd., zwycięzców wybiera ponad tysiąc członków stowarzyszenia, reprezentujących media, producentów, koncerny muzyczne, dystrybutorów, DJ-ów.