TV 4 szykuje się na wiosnę

Nowy talk-show, program Mariusza Maksa Kolonko i rosyjski serial kryminalny na podstawie powieści Aleksandry Marininy - to nowe propozycje TV 4 na wiosnę

Na początku marca lub kwietnia rusza serial "Kamieńska", rosyjski hit telewizyjny, którego akcja oparta jest na bestsellerowym cyklu powieści Aleksandry Marininy o pani detektyw moskiewskiej policji Anastazji Kamieńskiej. Na 16 odcinków serialu składają się cztery części, z których każda jest ekranizacją innej powieści.

Od 7 marca co środa obejrzymy talk-show "Ściśle jawne". W programie omawiane będą głośne wydarzenia obyczajowe i sensacyjne. Rozmowy z gośćmi przeplatane będą reportażami. Tematami kolejnych odcinków będą: zabójstwo Zdzisława Beksińskiego, porwanie aktorki Adrianny Biedrzyńskiej przez jej fana czy sprawa Simona Mola. Program poprowadzi Dorota Rembiszewska.

Od kwietnia z kolei rusza program Mariusza Maksa Kolonko "Odkrywanie Ameryki". Będzie on realizowany w całości za granicą. Były korespondent TVP ma w nim pokazywać nieznane miejsca USA.

Poza tym wiosną w TV 4 nowe odcinki "Tok2Szok" Żakowskiego i Najsztuba (pierwszy odcinek dziś o godz. 20) oraz kolejne sezony "Latającego Cyrku Monty Pythona". Kanał rozpoczyna także emisję dokumentów Discovery, m.in. "Cała prawda o Nostradamusie", "Masakra w Madrycie", analizującego przyczyny i następstwa zamachu terrorystycznego al Kaidy w madryckim metrze w 2004 r. oraz miniserii "Świat według "Gwiezdnych wojen"", która opowiada o wynalazkach, jakie zawdzięczamy słynnej kinowej sadze "Star Wars".

Trwają także rozmowy władz TV 4 z firmą producencką Endemol o nowej wersji "Big Brothera", tym razem z udziałem polskich celebrities, jednak żadne decyzje jeszcze nie zapadły.