Elektroniczne legitymacje dla studentów w sądzie

Nadal nie wiadomo, kto będzie dostarczał plastikowe blankiety potrzebne do wydrukowania elektronicznych legitymacji dla studentów.

Sąd nie rozstrzygnął w czwartek sporu pomiędzy Politechniką Poznańską, która ogłosiła przetarg na blankiety, a firmą Unizeto ze Szczecina, która podważa wyniki tego przetargu.

Walka toczy się o 12,5 mln zł. Tyle właśnie mają kosztować plastikowe blankiety, na które czeka 69 polskich szkół wyższych. Politechnika Poznańska zdecydowała się na produkt oferowany przez polsko-francuską firmę Gemplus, bo - jak tłumaczy prorektor uczelni prof. Tomasz Łodygowski - elektroniczna legitymacja studencka ma być nie tylko dokumentem stwierdzającym tożsamość, ale jednocześnie kartą biblioteczną, kartą dostępu do pomieszczeń, biletem komunikacji miejskiej i nośnikiem podpisu kwalifikowanego. Firma Unizeto uważa, że jej produkt jest równie dobry, a do tego tańszy. Ponieważ zwaśnionym stronom nie udało się porozumieć, sprawą zajął się Sąd Okręgowy w Poznaniu. Wczoraj sędziowie przez ponad godzinę cierpliwie słuchali racji obu stron, ale wyrok w sprawie ogłoszą 20 lutego. Studenci korzystają na razie z papierowych legitymacji. Stracą one ważność 31 grudnia 2007 r.