Koziej: Dymisja Sikorskiego osłabi polską armię

Były wiceminister obrony narodowej generał Stanisław Koziej uważa, że dymisja ministra Radosława Sikorskiego osłabi dwa najważniejsze projekty polskiej armii. Chodzi o misję Polaków w Afganistanie i negocjacje w sprawie budowy tarczy antyrakietowej. Koziej wyraził pogląd, że w tym świetle odwołanie Sikorskiego jest ryzykowną decyzją.

Koziej podkreślił, że Sikorski był głównym koordynatorem wyjazdu polskich żołnierzy do Afganistanu. Dodał, że był on wielkim orędownikiem tej operacji.

Generał Koziej dodał, że czekają nas też bardzo poważne negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie budowy w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Zaznaczył, że Sikorski jest osobą wysoce kompetentną i jego odejście osłabi polskie stanowisko w negocjacjach z Amerykanami.

Powodem dymisji jest prawdopodobnie konflikt z szefem kontrwywiadu wojskowego, a wcześniej wiceministrem obrony Antonim Macierewiczem. Nieoficjalnie wiadomo, że Radosławowi Sikorskiemu nie podoba się sposób w jaki Macierewicz zorganizował pracę kontrwywiadu.