Daniel Craig nagrodzony za Bonda

Odtwórca głównej roli w najnowszym filmie o agencie jej królewskiej mości otrzymał w Londynie nagrodę dziennika ?Evening Standard? dla najlepszego aktora.

To pierwsza nagroda dla 38-letniego aktora za udział w filmie o Bondzie. Miesiąc temu Craig nominowany był do nagrody Bafta.

Najlepszym filmem okrzyknięto "Lot 93" Paula Greengrassa. Nagrodę Petera Sellersa dla najlepszej komedii zgranął "Borat" , w którym głóną rolę zagrał Sacha Baron Cohen.

Tytuł dla najlepszej aktorki nie trafił, jak się wszyscy spodziewali, do Helen Mirren, murowanej faworytki wyścigu o tegoroczne oscary za jej rolę w filmie "Królowa". Nagrodę otrzymała Judi Dench za kreację mściwej nauczycielki w "Notatkach o skandalu" Richarda Eyre. "Królowa" nie odeszła jednak z pustymi rękoma. Film uhonorowano w kategorii najlepszy reżyser (Stephen Frears) i najlepszy scenariusz (Peter Morgan).

Frears nagrodzony został również specjalną nagrodą Alexandra Walkera (nieżyjącego już krytyka filmowego, piszącego przez wiele lat dla "Evening Standard"), za "rozsławienie brytyjskiego kina na całym świecie".

Nagrody wręczone zostały w niedzielę, podczas uroczystej kolacji w londyńskiej restauracji "The Ivy".