Miesięcznik "Film" zmienił właściciela

Wydawnictwo Hachette Filipacchi Polska sprzedało miesięcznik "Film". Jego nowym właścicielem została Platforma Mediowa Point Group.

Wartości transakcji nie ujawniono. Notowana na giełdzie od grudnia ub.r. spółka kupiła magazyn wraz z prawami do domeny internetowej (www.film.com.pl) oraz do dorocznej nagrody "Złota Kaczka" przyznawanej przez pismo. Do nowego właściciela przejdzie dotychczasowa redakcja "Filmu".

To najstarszy magazyn o filmie w Polsce, ukazujący się od 1946 r. Od marca 2005 r. kieruje nim Marcin Prokop. Średnia sprzedaż "Filmu" w okresie styczeń - październik 2006 r. wyniosła 27,7 tys. egzemplarzy (dane ZKDP, sprzedaż ogółem).

PMPG, do której należą również takie magazyny jak "Machina" i "Dlaczego" zacznie wydawanie "Filmu" od numeru marcowego. - Szacujemy, że wydawanie miesięcznika "Film" umożliwi zwiększenie przychodów spółki o kolejne 20 proc. - powiedział Michał Lisiecki, prezes PMPG, cytowany w komunikacie prasowym spółki. W zeszłym roku przychody PMPG miały wynieść 28-30 mln zł, a zysk netto - 3,5 mln zł. Według Lisieckiego prognozy te zostały wykonane.