Będą oględziny ciała wicepremiera Leppera?

W "Poranku" radia TOK FM prokurator krajowy Janusz Kaczmarek powiedział, że prokuratura nie wyklucza dokonania oględzin ciała wicepremiera Andrzeja Leppera, oskarżonego o molestowanie przez Anetę Krawczyk.

Kaczmarek przyznał, że podczas przesłuchania w prokuraturze Krawczyk była pytana o szczegóły budowy ciała wicepremiera. - Nie były to szczegóły, które w jakiś sposób byłyby satysfakcjonujące dla prokuratury. Aneta Krawczyk wskazała na zaciemnienie pokoju, i sytuację, która powodowała, że nie mogła się przyglądać - zaznaczył prokurator.

Prawo karne w podobnej sytuacji zezwala na oględziny ciała podejrzanego. Według Kaczmarka, zastosowanie tej procedury w przypadku Leppera mogłoby "w sposób dowodowy zbliżyć sprawę do finału".

- Gdyby jednak dana osoba nie była pewna [swoich zeznań - przyp. red.], to będziemy rezygnować z oględzin - zastrzegł prokurator krajowy.

W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską Kaczmarek zapewnił, że prokuratura "analizuje zeznania Anety Krawczyk w sposób bardzo dogłębny". Dodał, że przesłuchiwany będzie również Andrzej Lepper.