A4 zablokowana w stronę Legnicy

Ponownie zablokowana jest autostrada A4. Dwa kilometry za zjazdem na Kostomłoty na jezdni w stronę Legnicy przewróciła się naczepa TIR-a - przejazd jest zablokowany - policja wyznaczyła objazd .

Udrożniona jest tez trasa 46 z Kłodzka do Nysy. W rejonie Złotego Stoku w nocy utknęły na niej TIR-ty ale ruch jak mówią policjanci udało się już przywrócić. Kłopoty z przejazdem na trójce w rejonie Kaczorowa - Częściowo korek TIR-ów udało się tam rozładować, wciąż jeszcze sa tam jednak kłopoty z przejazdem. Samochody osobowe z trudem, ale w Kaczorowie jeżdżą, podobnie jak drogą ze Złotoryi do Jeleniej Góry przez górę Kapelę. Stoi tam złamana ciężarówka blokująca przejazd. Nie ma więc mowy by trasą tą przejechały TIR-y.

Do Jakuszyc na przejście graniczne policja nadal nie wpuszcza ciężarówek nie wyposażonych w łańcuchy. Są ustawiane na poboczach gdzie czekają na poprawę pogody.

Utrudnienia też dla ciężarówek na krajowej trójce na odcinku Radomierz - Kaczorów oraz na trasie 365 Dziwiszów - Świerzawa. Ciężarówka wpadła też do rowu koło Lubina w rejonie miejscowości Krzeczyn Duży i Krzeczyn Mały - tam ruch puszczany jest wahadłowo. Droga 340 Zawonia - Trzebnica - kilkanaście ciężarówek ma problemy z wjazdem na wzniesienie. Tiry zablokowały jeden pas ruchu.

Mamy prawdziwy kocioł - mówi dyspozytor wrocławskiego MPK. Opóźnienia autobusów i tramwajów sięgają 30 minut. Najgorzej jest na moście Milenijnym, gdzie przed godziną drogę zablokował tir. - Nie da się go przepchnąć w żadną stronę. Czekamy - mówią pracownicy MPK.