Złota Malina dla Sharon Stone?

Dzień przed ogłoszeniem nominacji do tegorocznych Oskarów poznaliśmy kandydatów do Złotych Malin - nagród dla najgorszych filmów. Szansę na największą liczbę statuetek - 7, mają: sequel "Nagiego instynktu" z Sharone Stone w roli głównej oraz komedia "Little man" braci Wayans.

" Nagi instynkt 2 " zebrał nominacje m.in. dla najgorszego filmu, aktorki (Stone), aktora drugoplanowego (David Thewlis), reżysera, sequela, za najgorszy scenariusz oraz dla najgorszej ekranowej pary. O najważniejszą nagrodę - dla najgorszego filmu - z sequelem kultowego obrazu Stone rywalizować będą: "Kobieta w błękitnej wodzie" Nighta Shyamalana, " Kult ", w którym występuje Nicholas Cage oraz " Bloodrayne " w reżyserii Uwe Bolla.

" Little Man " braci Wayans również ma szansę na siedem statuetek: dla najgorszego filmu, remake'u, reżysera, za najgorszy scenariusz i dla najgorszego ekranowego duetu. Troje aktorów z tego filmu ma też szansę na Złote Maliny dla najgorszego aktora (bracia Wayans są nominowani do jednej nagrody - organizatorom najwyraźniej żal dwóch Złotych Malin). Organizator i pomysłodawca Złotych Malin - John Wilson nazwał ten film "komedią równie pozbawioną dowcipów, co 'Lista Schindlera'".

Wśród faworytów wymienia się Tima Allena nominowanego do nagrody dla najgorszego aktora za role w aż trzech filmach: " Śniętym Mikołaju 3 ", "Na psa urok" i "Zoomie". Jego rywalem będzie m.in. Nichola Cage za rolę w " Kulcie ".

Inni wielcy Hollywood nominowani do Złotych Malin to m.in. Sir Ben Kingsley, Martin Short i Danny DeVito, który ma szansę być najgorszym zeszłorocznym aktorem drugoplanowym

Laureaci Złotych malin raczej nie przychodzą na te uroczystości. Statuetka zrobiona jest z pomalowanego na złoto plastiku okręconego taśmą filmową i umocowanego na pudełku po mrożonej herbacie. Jej wartość to 4 dol. 29 centów. Wszystkich dwa lata temu zaskoczyła Halle Barry, który jako jedyna odebrała "nagrodę". Berry nie mówiła o filmie "Catwoman", w którym zagrała, inaczej niż tylko "fucking shit", obiecując, iż nigdy już nie przyjmie tak głupiej roli "pod warunkiem, że jeszcze kiedykolwiek ktoś mnie do jakiegoś filmu zatrudni".

Pełną listę nominacji można znaleźć na oficjalnej stronie Złotych Malin

. Nagrody zostaną rozdane 24 lutego - na dzień przed wręczeniem Oskarów.