Studenci pedagogiki pojadą na praktyki do Anglii

Praktyki zawodowe w najlepszych europejskich ośrodkach pomocy społecznej i hospicjach odbędą studenci pedagogiki UO. Oprócz nauki przyszłego fachu mają się tam też uczyć zarządzania tego typu placówkami

W sumie na praktyki pojedzie 12 studentów. Decydującym kryterium jest dobra znajomość języka angielskiego i dobre wyniki w nauce. Przez trzy miesiące będą przebywać np. w Domu Opieki Garth Care w Kington, Fundacji Brendoncare Świętego Krzysztofa czy Hospicjum Świętej Trójcy w Londynie.

Prof. Zenon Jasiński, dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych, przekonuje, że warto. - Hospicjum Świętego Krzysztofa jest w ogóle pierwszym hospicjum na świecie. Bogactwa doświadczeń, jakie ma, nie da się porównać z naszymi placówkami, które są dopiero na etapie rozwoju. Opieka nad chorymi jest zupełnie inaczej zorganizowana i nie ukrywam, że chciałbym, żeby studenci nauczyli się właśnie tego zarządzania - mówi prof. Jasiński.

Przyznaje jednak, że na razie zainteresowanie takim wyjazdem nie jest tak duże, jak przypuszczał. - Myślę, że w grę wchodzi przede wszystkim kwestia bariery językowej, chociaż z drugiej strony nie zauważam jej już u młodszych studentów - mówi prof. Jasiński.

Praktyka potrwa trzy miesiące, a studenci zostaną wyłonieni w drodze konkursu, którego wyniki zostaną ogłoszone pod koniec stycznia.