Niedziela zrezygnował z LOT-u

Janusz Niedziela, członek PiS, współtwórca Porozumienia Centrum, b. podwładny Lecha Kaczyńskiego z Ministerstwa Sprawiedliwości wycofał się z konkursu na szefa LOT-u

Wczoraj napisaliśmy, że Niedziela, dziś sekretarz rady nadzorczej TVP, chce zostać prezesem zarządu LOT. W piątek miał przedstawić radzie nadzorczej, która prowadzi konkurs, pomysł na prowadzenie firmy. Pisaliśmy, że według naszych nieoficjalnych źródeł ma duże szanse na zwycięstwo.

Wczoraj Niedziela powiedział, że wycofał się z konkursu.

- Upoważniony przez startującego w konkursie pana Janusza Niedzielę informuję, że wycofał swoją kandydaturę kilka dni temu - napisał rano rzecznik LOT Leszek Chorzewski.

Wieczorem, już na polecenie przewodniczącego rady nadzorczej PLL LOT podał, że Niedziela poinformował spółkę mailem o swej rezygnacji 17 stycznia. Pisemne potwierdzenie zaś napłynęło do spółki 18 stycznia.

Kto zostanie nowym szefem LOT-u? Nie wiadomo, bo rada nadzorcza nie dokonała wczoraj wyboru. W komunikacie biura prasowego LOT-u czytamy, że decyzję o wyznaczeniu kolejnego posiedzenia rada podejmie w poniedziałek.

O dotychczasowych wynikach obrad próbowaliśmy dowiedzieć się w Ministerstwie Skarbu, właściciela LOT. - Czy może mi pan ten komunikat przysłać? Bo pan minister chciałby wydać swój o przyczynach rezygnacji pana Niedzieli i nie chce, by coś było nie tak - powiedział nam rzecznik ministerstwa Paweł Kozyra. - Nie może być tak, że LOT wydaje sobie komunikat, a my o nim nic nie wiemy.