Wojewoda mazowiecki jeździł pijany na rowerze

Nowy wojewoda mazowiecki Wojciech Dąbrowski został ukarany przez sąd za jazdę po pijanemu rowerem - dowiedział się "Wprost". Miał we krwi 0,75 promila alkoholu.

W październiku sąd warunkowo umorzył postępowanie na dwa lata i nakazał Dąbrowskiemu wpłacić 4 tysiące złotych na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka oraz zabronił mu prowadzenia pojazdów na dwa lata.

Wojciech Dąbrowski, były burmistrz dzielnicy Żoliborz, do niedawna szef warszawskiego Prawa i Sprawiedliwości, na stanowisko wojewody mazowieckiego został powołany 18 stycznia.

W rozmowie z "Wprost" Dąbrowski najpierw powiedział, że poinformował o swoich problemach z prawem premiera Jarosława Kaczyńskiego oraz wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji Ludwika Dorna.

Po chwili - jak pisze "Wprost" na stronie internetowej - jednak nie był już tego pewien. - Odpowiem panu, ale później, bo teraz mam straszne zamieszanie - powiedział.

Akt oskarżenia przeciwko Dąbrowskiemu wpłynął do sądu dla Pragi Południe w lipcu ubiegłego roku. Prokurator wnioskował o ukaranie oskarżonego bez przeprowadzenia procesu sądowego. Proces jednak się odbył, a Dąbrowski przyznał się do winy - czytamy na stronie "Wprost".