Zerwanie umowy neostrady bez kosztów

Netia jako pierwsza oferuje internet klientom, którzy już posiadają neostradę. Na razie, za zerwanie umowy z TP klienci nie będą musieli ponosić żadnych kosztów - donosi portal Money.pl

Rozdzielając neostradę od abonamentu telefonicznego Telekomunikacja Polska musiała wprowadzić nowy regulamin tej usługi. Będzie obowiązywał od 15 lutego. Do tego czasu klienci, którzy są niezadowoleni z nowego regulaminu, lub z połączenia z internetem, mogą złożyć wypowiedzenie - podaje serwis Money.pl. Nie poniesiemy dodatkowych kosztów i możemy podpisać umowę z innym operatorem.

- Jeżeli następuje zmiana regulaminu, to zgodnie z zapisami w Prawie Telekomunikacyjnym klient ma prawo w odpowiednim terminie złożyć wypowiedzenie zawartej wcześniej umowy - powiedział Money.pl Jacek Strzałkowski z Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Przyznał to również Jacek Kalinowski z TP.- Potwierdzamy, że jeżeli klient złoży w odpowiednim terminie wypowiedzenie umowy, to może, to uczynić bez ponoszenia dodatkowych kosztów - wyjaśnia serwisowi. Jak podaje Money.pl, chodzi o 30 dni od otrzymania powiadomienia.

Netia jest jedną z sześciu firm telekomunikacyjnych, które mają obecnie podpisaną umowę dotyczącą hurtowej sprzedaży szerokopasmowego dostępu do Internetu w sieci TP - pisze Money.pl. Serwis zauważa jednak, że tylko Netia jest przygotowana od strony technicznej do oferowania takich usług klientom indywidualnym. W rozmowie z serwisem przedstawicielka Netii potwierdziła, że w związku ze zmianą regulaminu neostrady, klienci TP mogą przejść do Netii "praktycznie bezkosztowo". Firma oferuje dostęp do internetu w 18 strefach numeracyjnych.

Oprócz Netii, odpowiednią umowę ma GTS, Dialog, Exatel, eTel i e-Telko - wymienia Money.pl. Użytkownicy, którzy zamierzają złożyć wypowiedzenie umowy, powinni więc najpierw sprawdzić, czy jeden z tych operatorów będzie oferował taką usługę w ich strefie numeracyjnej - doradza serwis. I dodaje, że osoby, które chcą całkowicie zrezygnować z neostrady, mają okazję to zrobić bez finansowych konsekwencji..