"Lubelski Full" przebojem youtube

Na internetowym serwisie youtube.com, ogromną popularnością cieszy się piosenka duetu "Primo", "Lubelski Full". Discopolowy teledysk nakręcony w 1994 roku obejrzało już ponad siedemset tysięcy osób - pisze "Super Express".

"Lubelski Full" - zobacz teledysk na stronie serwisu youtube

Na cały utwór, stylizowany na peruwiańską balladę z 1913 roku "El condor passa", składają się nieskomplikowane, wręcz banalne słowa i prosty podkład z keybordu. Mimo, że "przebój" jest wyjątkowo spokojny, wokalistka porusza się jakby tańczyła przy bardzo skocznej piosence. Towarzyszący jej basista, o twarzy prawdziwego pokerzysty, przez cały utwór ani drgnie. O tyle to nie dziwi, że w całej piosence nie ma w ogóle partii gitary basowej.

Iwona Tomasik z Lublina, dawna wokalistka "Primo", śpiewa teraz w dansingowym zespole Randez Vous. O swojej popularności dowiedziała się zupełnie przypadkowo, od tańczących przy ich muzyce ludzi.

- To było tak dawno - przyznaje. - Zaczynałam wtedy studia na Politechnice Lubelskiej.

Piosenkarka nie zwraca uwagi na to, że "Lubelski Full" może wzbudzać wesołość słuchaczy. - Tacy wtedy byliśmy, takich piosenek słuchali ludzie - przekonuje.

Komentarzy w sieci rzeczywiście nie brakuje. Dla jednych teledysk to przykład kiczu i beznadziei, dla innych zwyczajny discopolowy utwór.

Wojciech Wojciechowski, kulturoznawca, przyznaje, że piosenka Iwony Tomasik to kicz jakich mało.

- Ale prawdziwy i szczery - dodaje. - Lepszy od tego, co serwują niektórzy dzisiejsi artyści jako prawdziwą sztukę.