Mama min. Gosiewskiego dba o interesy Darłowa

Dzięki mamie ministra Gosiewskiego, Darłowo dostaje pieniądze na inwestycje, a na lokalne jubileusze przyjeżdżają członkowie rządu - pisze "Rzeczpospolita".

Gosiewski w TOK FM: Mam sentyment do Darłowa

Dziennik wyjaśnia, że minister Gosiewski mieszkał w nadmorskim miasteczku od czasu studiów, a jego rodzice nadal tam mieszkają. Mama polityka PiS, Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska, jest pediatrą oraz aktywną działaczką społeczną. Przewodniczy Obywatelskiemu Klubowi Ekologicznemu Czuwanie.

"Rzeczpospolita" podaje, że w ubiegłym roku stowarzyszenie zajęło się niekorzystnym wpływem gospodarki na Bałtyk. Na konferencję do Darłowa przyjechali minister środowiska i wiceminister gospodarki. Z kolei w sprawie uzdrowisk na terenie gminy Dąbki do nadmorskiego miasteczka przyjechali wiceminister zdrowia i ponownie szef resortu środowiska.

Uzdrowiska są najnowszym projektem Jadwigi Gosiewskiej. Mama ministra już snuje kolejne plany. Dziennikowi zdradza, że marzy jej się nowa droga z Darłowa do Koszalina. Nie ukrywa przy tym, że bardzo cenna jest pomoc syna-polityka. Zostanie ona nagrodzona - w tym roku minister dostanie honorowe obywatelstwo Darłowa.