21-latek zaatakowany nożem przez nastolatków

21-letni mieszkaniec Lublina w ciężkim stanie trafił do szpitala po tym, gdy napadła go grupa pijanych nastolatków. Zadali mu 7 ciosów nożem w klatkę piersiową i brzuch.

Pół godziny po napadzie policja zatrzymała sprawców - 3 dziewczyny i dwóch chłopaków w wieku od 15 do 17 lat.

Poszkodowany mężczyzna jechał autobusem. Zwrócił drobną uwagę jednej z dziewczyn i wysiadł z autobusu. Napastnicy wysiedli za nim i gdy autobus odjechał zaatakowali mężczyznę. Prawdopodobnie jeden z bandytów zadał mu 7 ciosów nożem w klatkę piersiową i brzuch. Później cała grupa uciekła.

O całym zajściu policję powiadomił anonimowy mężczyzna. Natychmiast na miejsce wysłano pogotowie ratunkowe. Wszyscy policjanci będący na służbie rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Pół godziny od zdarzenia jeden z patroli na ul. Nadbystrzyckiej zauważył grupę nastolatków.

Zatrzymano trzy dziewczyny w wieku 15, 16 i 17 lat oraz dwóch 17-latków. W pobliżu przystanku znaleziono nóż, którym najprawdopodobniej zadano ciosy.

Napadnięty mężczyzna z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha po przewiezieniu do szpitala przeszedł operację. Jego stan lekarze określają jako ciężki ale stabilny.