Kaczyński broni Piotra Rubika

Znawca muzyki poważnej, Bogusław Kaczyński na łamach "Faktu" broni dokonań Piotra Rubika. Jego zdaniem Rubik to wybitny kompozytor i pianista.

Według gazety, w mediach rozpętała się kampania przeciwko twórcy "Psalmu dla ciebie". - Cała Polska jest zbulwersowana tą ślepą nienawiścią - pisze "Fakt".

- To wspaniały, utalentowany artysta - broni Rubika Bogusław Kaczyński. - Żaden kompozytor tworzący współcześnie w Polsce nie może nawet marzyć o takiej popularności, takiej sprzedaży płyt i liczbie koncertów - dodaje Kaczyński. I rzeczywiście: płyta Rubika "Psałterz Wrześniowy" sprzedała się w oszałamiającej jak na nasz rynek liczbie 140 tys. egzemplarzy.

Mimo to kontrowersje wokół muzyka nie milkną. Ostatnio zaproponowano mu napisanie oratoriów na jubileusze Krakowa i Gorzowa. Na taki wybór wzburzeniem zareagowało krakowskie środowisko muzyczne.

Rubik odpiera ataki. - Jestem naprawdę zakochany w tym mieście. To w Krakowie miałem pierwszą randkę z Agatą [Paskudzką, narzeczoną kompozytora - przyp. red.] - mówi "Faktowi".