Kameruńczyk opublikowany

Prokurator generalny zdecydował wczoraj ?ze względu na ważny interes społeczny" o upublicznieniu wizerunku Simona Moleke Njie - Kameruńczyka podejrzanego o świadome zarażenie wirusem HIV czterech kobiet.

- Przestępcze działania Simona Moleke Njie uznać należy za wyjątkowo nikczemne - napisano w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.

Paweł Nowak, szef prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Warszawa Żoliborz powiedział, że zarażonych kobiet może być więcej. Do tej pory na policję zgłosiło się 14 kobiet, które twierdzą, że miały intymne kontakty z Kameruńczykiem.

Prokuratura zdecydowała się opublikować wizerunek podejrzanego, ponieważ liczy na kontakt od wszystkich osób, które mogą być pokrzywdzone w tej sprawie bądź mogą mieć informacje o świadomym zarażaniu wirusem przez Simona Moleke Njie.

Moleke to uchodźca polityczny z Kamerunu. Jest pisarzem i dziennikarzem, walczył o prawa uchodźców. Policja zatrzymała go w środę rano. Wczoraj po południu sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.