Whitney Houston: same długi

16 stycznie w New Yersey odbędzie się wielka aukcja ubrań i instrumentów Whitney Houston. Na sprzedaż wystawia je firma wynajmująca magazyn, w którym są składowane. Gwiazda nie płaciła za przechowywanie jej rzeczy.

Długów zebrało się na tyle dużo, że firma postanowiła iść do sądu. Ten zezwolił na sprzedaż przedmiotów.

Na aukcji znajdzie się około 400 przedmiotów, w tym wielki przezroczysty fortepian Houston, kolekcja staników Dolce & Gabbana, suknie wieczorowe Versace, czy kurtki i spodniego Armaniego.

Potencjalnych nabywców trzeba jednak zmartwić: oferty na aukcji mogą być składane tylko osobiście, nie wchodzi w grę licytowanie przez telefon czy internet. Co więcej, za wszystkie wylicytowane przedmioty trzeba będzie zapłacić gotówką.

Rzeczniczka piosenkarki Nancy Seltzer potwierdziła, że aukcja się odbędzie, ale podkreśliła, że chodzi po prostu o sprzedaż niepotrzebnych już rzeczy i jest to zupełnie normalne postępowanie.

Domy także na aukcjach

Długi Houston nie pozwalają jej także regularnie spłacać kredytów, które zaciągnęła na zakup posiadłości. Już zlicytowano jej dom w Atlancie (za 1,4 mln dolarów), a dzisiaj upłynął termin wyrównania należności za posiadłość w New Jersey, gdzie do spłacenia zostało jeszcze ponad milion dolarów. Posiadłość wyceniona jest na ponad 5,5 mln.

Trudne chwile Whitney

Houston, której największa kariera przypadała na przełom lat 80-tych i 90-tych, przeżywa już od wielu lat trudne chwile. Po problemach z narkotykami, przemocą w rodzinie, policją i zdrowiem (piosenkarka zmaga się z guzem mózgu) przyszedł czas na rozwód z Bobbym Brownem. Od września toczy się sprawa rozwodowa.

Whitney Houston i Bobby Brown byli małżeństwem przez 14 lat. Mają 13-letnią córkę - Bobbi Kristinę.