Wajda zaczyna w piątek zdjęcia do filmu o Katyniu

W piątek w Starym Dzikowie pod Lubaczowem (woj. podkarpackie) rozpoczną się zdjęcia do najnowszego filmu Andrzeja Wajdy "Post mortem. Opowieść katyńska". Najdłuższy dzień zdjęciowy zaplanowano na sobotę. Jutro i w czwartek odbędą się przymiarki kostiumów oraz dodatkowy casting.

Jak poinformowali producenci filmu, potrzeba jeszcze stu mężczyzn, którzy wcielą się w rolę oficerów Wojska Polskiego. Jesienią z ponad dwustu chętnych do statystowania zakwalifikowano do udziału w filmie 130 osób.

Chętni w wieku 20-45 lat, którzy nie brali udziału we wrześniowym castingu, mogą zgłaszać się w środę w godzinach od 15.00 do 18.00, oraz w czwartek między 10.00 a 15.00, do sali gimnastycznej szkoły w Starym Dzikowie. Mile widziane są brody oraz wąsy, z kolei długie włosy dyskwalifikują z roli oficera.

W filmie weźmie udział także grupa statystów z Krakowa oraz "Podhalańczycy" z Rzeszowa. Film Andrzeja Wajdy ma być poświęcony zbrodni katyńskiej oraz przemilczeniom i zakłamaniem, jakie otaczały ją przez cały okres PRL.