Sylwestrowa rywalizacja Krakowa i Wrocławia

Kraków czy Wrocław? W którym mieście będzie w tym roku lepsza impreza sylwestrowa? Oba miasta walczą o uczestników reklamując się na billboardach w Warszawie. Rywalizować będą też TVP 2 i Polsat - stacje, które będą transmitować poszczególne imprezy. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że sylwestra w Krakowie, który pokaże Polsat przygotowuje była szefowa TVP 2 Nina Terentiew.

Największe europejskie imprezy sylwestrowe

Impezy w innych polskich miastach

W krakowskiej imprezie według szacunków może wziąć udział nawet 150 tys. uczestników. We Wrocławiu bawić się może ok. 100 tys. osób. Organizatorzy obu imprez chwalą się magią nazwisk zaproszonymi gwiazdami, klasą prowadzących, dodatkowymi atrakcjami i nagrodami. Postanowili też wykorzystać fakt, że sylwestra nie będzie w tym roku w Warszawie i wywiesili w tym mieście ponad 200 billboardów mających przyciągnąć Warszawiaków do Krakowa bądź Wrocławia.

Organizatorzy chcą wykorzystać sylwestrowe imprezy do promocji swoich miast. - Krakowski sylwester cieszy się coraz większym uznaniem nie tylko wśród Polaków, ale przede wszystkim zagranicznych gości. Musimy maksymalnie wykorzystać ten potencjał - ocenia Grażyna Leja, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. turystyki.

Jakie atrakcje czekają na uczestników?

Więcej o zabawie sylwestrowej w Krakowie i Wrocławiu

* Sylwestrową zabawę na wolnym powietrzu może popsuć silny wiatr, który zapowiadają synoptycy. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, najsilniejsze podmuchy - w porywach nawet do 30 m/s, czyli ponad 100 km/h - mogą występować na Pomorzu, Mazurach, Mazowszu i w Wielkopolsce. "Ostrzegamy przed wichurami w niedzielę. Wiatr może spowodować zniszczenia zabudowań, linii energetycznych i utrudnienia w komunikacji" - powiedziała dyżurna synoptyk IMiGW, Anna Nemec. Jak dodała, nieco słabsze podmuchy będą jedynie w województwach południowych, ale "najwyższy stopień ostrzeżenia będzie obowiązywał w całym kraju".