Miliony kotów słuchają radia

Nadające z Phoenix internetowe radio Cat Galaxy ma już dwa miliony słuchaczy. Mimo że w rozgłośni pracują ludzie, koty na całym świecie - surfując w Sieci - wybierają właśnie to radio - podaje portal Radio Today.

- Serdecznie dziękujemy naszym słuchaczom. To dzięki ich wsparciu mieliśmy taki wspaniały rok i mogliśmy osiągnąć ten niesamowity wynik - powiedział Nohl Rosen, przedstawiciel rozgłośni.

Jak wyjaśnił, przez ostatni rok twórcy programów zajęli się wieloma nowymi tematami, a także starali się stworzyć jak najlepszy wizerunek rozgłośni wśród słuchaczy.

- Koty są znane z tego, że mają silne przyzwyczajenia i również temu zawdzięczamy nasz sukces: wyrobiliśmy sobie dobrą reputację i tego się trzymamy. Udowodniliśmy też, że na rynku jest miejsce dla radia dla kotów - powiedział Rosen.

Jak zapowiedział, w najbliższym czasie Cat Galaxy ma zamiar dodać do swojej oferty nowe programy, przyciągnąć więcej reklamodawców i rozwinąć współpracę z lokalnymi mediami.

W 2006 kocie radio obchodziło piątą rocznicę powstania, a jego słuchalność wzrosła w tym roku o 40 proc. Twórcy radia chcą, by w 2007 liczba odbiorców rosła jeszcze bardziej.

Radio angażuje się w działalność na rzecz organizacji broniących praw zwierząt, m.in. Arizona Humane Society, Arizona Animal Welfare League, AzCATs, Sun Cities 4PAWS Rescue, and Maricopa County Animal Care & Control i Alleycat Allies. Częstymi gośćmi programów Cat Galaxy są właśnie działacze tych organizacji. - Wspaniale jest z nimi współpracować i przyczyniać się w ten sposób do pomocy kotom - ocenił Rosen.

Radia można słuchać na jego stronie internetowej