Jurek: Wzrosło społeczne zaufanie do Sejmu

Zdaniem marszałka Marka Jurka ludzie, którzy chcieli obniżenia autorytetu Sejmu, będą zawiedzeni. - Badania pokazują, że zaufanie społeczne do Sejmu wzrosło - powiedział Jurek w wywiadzie dla radia TOK FM.

Przeczytaj pełny tekst wywiadu z marszałkiem Sejmu

Według marszałka zaufanie do parlamentu jest ponad dwukrotnie wyższe niż pod koniec poprzedniej kadencji, a w ostatnim czasie został odnotowany "szczególny wzrost". - Zaufanie było wyższe tuż po wyborach, potem ten rok doprowadził do pewnego załamania i w tej chwili jest systematycznie odbudowywane - mówił polityk PiS.

Marszałek Sejmu chwalił też dokonania koalicji rządzącej. Jego zdaniem w ubiegłym roku doprowadzono do wielu pozytywnych zmian. - Okazało się, że można najważniejsze dziedziny państwa zmienić i te zmiany są pozytywnie oceniane - powiedział Marek Jurek.

Marek Jurek o wekslach Samoobrony

Na pytanie, dlaczego po odtworzeniu koalicji z partią Leppera, ucichła sprawa weksli Samoobrony, Jurek powiedział, że "sprawa jest cichsza, ale nie ucichła zupełnie".

- Cały czas prowadząc w tej sprawie rozmowy. Nie chciałem jej podnosić w trakcie kampanii wyborczej, bo ze zrozumiałych względów byłoby to traktowane jako działanie intencjonalne - wyjaśnił marszałek. Dodał, że teraz nadeszła pora, by załatwić sprawę do końca.

- Oczekuję [od Samoobrony] stwierdzenia nieważności tej praktyki, bez doszukiwania się żadnych nadzwyczajnych intencji. Po prostu konstytucji trzeba przestrzegać - stwierdził Marek Jurek.

Obecną kadencję Sejmu oceniam: