Holenderskie dzieci śpiewają o wspaniałych ojcach gejach

Holenderskie dzieci mogły obejrzeć w jednym z najpopularniejszych programów dla dzieci chłopca śpiewającego o tym, jak dobrze mu się żyje w homoseksualnej rodzinie - pisze "Rzeczpospolita".

Terence ma ok. 12 lat, stoi na scenie, wokół niego kilkuset młodych ludzi - jego rówieśnicy, a także młodsze, kilkuletnie dzieci, które klaszcząc w ręce śpiewają z nim refren piosenki: "Mam dwóch ojców, dwóch prawdziwych ojców/ Czasem fajnych, czasem surowych/ Ale układa nam się dobrze/ Kto lepiej niż oni mógłby zastąpić mi matkę?".

Nagranie pochodzi z sobotniego show " Kinderen voor Kinderen" (Dzieci dla dzieci) emitowanego w publicznej holenderskiej telewizji Vara. Kontrowersyjny program został nakręcony w zeszłym roku, ale dopiero teraz trafił do Internetu, gdzie jest żywo komentowany przez internautów.

Twórcy programu tłumaczą, że chcieli w ten sposób przyczynić się do szerzenia tolerancji wśród najmłodszych dzieci, pokazać im, że homoseksualne małżeństwa to coś pozytywnego, coś z czym będą się coraz częściej stykać.

Pod koniec piosenki chłopiec śpiewa o tym, jak jego "ojcowie" się o niego troszczą i jak zgodnie dzielą się obowiązkami domowymi. Diederick sprawdza pracę domową, a Bas zmywa naczynia lub robi pranie. Terence przyznaje, że szkolni koledzy czasami zaczepiają go w szkole i wyśmiewają to, że jego rodzice są "homo". On się jednak tym nie przejmuje, bo - jak zapewnia obecne na sali dzieci - jest to całkowicie normalne - czytamy w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".

Zobacz nagranie w serwisie YouTube:

Śpiewanie przez chłopca piosenki o dwóch ojcach: