Pieskie życie psa Britney

Czytelnicy magazynów dla hodowców psów "The New York Dog" i "The Hollywood Dog" wybrali Britney Spears najgorszą właścicielką psów 2006 roku - podaje portal Yahoo.com.

W rankingu Spears wyprzedziła m.in. numer jeden z poprzedniego roku, Paris Hilton i tenisistkę Serenę Williams.

- Zanim Britney poznała swojego męża, Kevina Federline, nie rozstawała się ze swoimi psami na krok - powiedziała o piosenkarce, właścicielce trzech piesków rasy Chihuahua, Hilary O'Hagan, wydawca magazynów. - Nigdy nie wychodziła z domu bez co najmniej jednego z psów. Po ślubie wszystko się zmieniło: wygląda, jakby zwierzaki znikły z jej życia - oceniła O'Hagan.

Jak dodała, psy Britney, zwłaszcza Lucky, nie lubią Kevina. Wcześniej Britney zapowiadała, że - jak egipscy faraonowie - chce po śmierci być pochowana ze swoimi zwierzętami. Jednak w jednym z ostatnich wywiadów Kevin wyjaśnił, że po ślubie zmieniła zdanie. - Oddaliśmy wszystkie psy przyjaciołom - powiedział.

Z kolei Paris Hilton, zdobywczyni tytułu w roku 2005, traktuje psy "jak akcesoria" (nosi je m.in. podczas ważnych wydarzeń w małych torebkach).

Kolejna w rankingu, Serena Williams, zaprzeczyła, że jest właścicielką swojego pitbulla, Bambiego po tym, jak miesiąc temu pogryzł ochroniarza.

Jako przykład dla właścicieli czworonogów czytelnicy amerykańskich magazynów wyróżnili Ophrę Winfrey. Znana prezenterka otrzymała tytuł najlepszej właścicielki, m.in. za zapewnienie swoim pupilom dobrej opieki i promowanie nowoczesnych metod trenowania psów.