Morozowski i Sekielski Dziennikarzami Roku 2006

Sukces gospodarzy programu ?Teraz my" w TVN nie był dla nikogo zaskoczeniem.

Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski od początku powadzili w korytarzowych rankingach dzięki kamerze, którą ukryli w sejmowym pokoju Renaty Beger. Za zgodą posłanki sfilmowali odwiedziny polityków PiS kuszących ją rządowymi obietnicami w zamian za opuszczenie Samoobrony. Program Sekielskiego i Morozowskiego "Teraz my" zwyciężył też w kategorii "news".

Wicedziennikarzem Roku został Tomasz Lis z Polsatu, a kolejne miejsca zajęli Piotr Zaremba z "Dziennika", Tomasz Sianecki z TVN 24 i Bertold Kittel z "Rzeczpospolitej".

Joannę Wojciechowską z "Gazety" ogłoszono najlepszą reporterką - za tekst "500 euro za ciało, które zje kilogram", o bezrobotnych z Mazur, którzy dorabiają, szmuglując w żołądkach torebki kokainy.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli: dziennikarstwo śledcze: Bertold Kittel za tekst "Prezes, któremu ufa minister" o niejasnej biznesowej przeszłości obecnego szefa PZU Jaromirze Netzelu; publicystyka: Aleksander Smolar za tekst "Melduję się z życzeniami, Panie Prezydencie" opublikowany w "Tygodniku Powszechnym"; wywiad: Szymon Hołownia za "Niebo dla gołębi", wydrukowaną przez "Rzeczpospolitą" rozmowę z teologiem ks. prof. Jerzym Szymikiem o sensie cierpienia; reportaż radiowy: Cezary Galek z Radia Zachód za "Kołyskę dla Brajana" - o sześcioletnim Brajanie, który dramatycznym telefonem o pożarze uratował swego ojca, ale sam zginął; reportaż telewizyjny: Daniel Zieliński z TVN za "Kardiochirurga bez serca" o intrydze lekarza Kliniki Kardiochirurgii w Białymstoku próbującym wmówić opinii publicznej, że jego szef bierze łapówki. Najlepszym dziennikarzem specjalistycznym został Roman Młotkowski z TVN za "Nurkowanie", odcinek cyklu "Firma".