Morozowski i Sekielski wybrani Dziennikarzami Roku (wideo)

Nagrodę Grand Press w kategorii "Dziennikarz Roku" otrzymał dziennikarski tandem Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski

Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski zostali także laureatami nagrody Grand Press miesięcznika "Press" w kategorii "news". Nagrodę otrzymali za ujawnienie taśm Renaty Beger w programie "Teraz My".

Faceci zdolni do wszystkiego - wywiad z Sekielskim i Morozowskim

W kategorii "dziennikarstwo śledcze" zwyciężył Bertold Kittel z "Rzeczpospolitej za cykl 11 tekstów "Prezes, któremu ufa minister" o prezesie PZU. Kittel podziękował swojej redakcji i wszystkim, którzy wspierali go podczas pracy nad artykułami.

W kategorii "publicystyka" nagrodę miesięcznika "Press" zdobył Aleksander Smolar z "Tygodnika Powszechnego" za tekst "Melduję się z życzeniami, panie prezydencie". W imieniu laureata nagrodę odebrał i podziękowała za nią brat, Eugeniusz.

Laureatem Grand Press w kategorii wywiad został Szymon Hołownia. Nagrodę przyznano za wywiad "Niebo dla gołębi" o istocie cierpienia z ks. prof. Jerzym Szymikiem, opublikowany w "Rzeczpospolitej".

Za reportaż prasowy uhonorowano Joannę Wojciechowską z "Gazety Wyborczej" za tekst pt. "500 euro za ciało, które zje kilogram". Zobacz wideo

W kategorii "reportaż radiowy" zwyciężył Cezary Galek z Radia Zachód za "Kołysankę dla Briana", natomiast nagrodę za najlepszy reportaż telewizyjny otrzymał Daniel Zieliński z TVN.

Nagrodę Grand Press w kategorii "Dziennikarstwo specjalistyczne" otrzymał Roman Młodkowski za "Nurkowanie" - odcinek cyklu "Firma".