Neverwinter Nights 2 - sequel kultowej gry cRPG

Neverwinter Nights 2 to długo oczekiwany przez fanów sequel kultowej już gry cRPG, której akcja rozgrywa się w świecie Forgotten Realms.

Najnowsze dzieło programistów z Obsydian Entertainment rozpoczyna się klasycznie. Gracz wciela się w prostego mieszkańca niewielkiej wioski. Niezwykły splot wydarzeń powoduje, że z braku lepszych kandydatów, nasz skromny bohater musi zmienić się w Bohatera i uratować świat.

Akcja zaczyna się w położonej na bagnach osadzie West Harbor, do której pewnego dnia przybywa Zło, by zdobyć cenny artefakt. A potem to, co zwykle: odkrywanie rozległych i ponurych lochów, walki z orkami i smokami, rozwiązywanie skomplikowanych zagadek i kompletowanie porządnego ekwipunku. Czas potrzebny na ukończenie gry twórcy oceniają na 60 do 80 godzin.

W grze pojawiło się wiele nowych rozwiązań. Programiści zmodyfikowali dostępne profesje i dodali nowe rasy. Gracz zyskał większą swobodę w poruszaniu się po mapie. Co ciekawe, wprowadzono też możliwość zakupu konia - posiadanie wierzchowca sprawia, że członkowie drużyny mogą podróżować szybciej. Gdy bohater zbierze odpowiednią ilość złota, może sobie pozwolić nawet na kupno domu.

Producenci chwalą się niespotykanymi wcześniej możliwościami wykreowania własnego świata. Dzięki zaawansowanym narzędziom gracz może stworzyć nowe krainy, zapełnić je potworami i bohaterami, napisać dialogi oraz obmyślić zupełnie nowe przygody. Można też wcielić się w postać Mistrza Gry i na bieżąco reagować na decyzje grających kolegów.

Trójwymiarowa grafika, chociaż oparta na silniku z 2000 r., oferuje grę na wysokim poziomie. Można patrzeć na świat oczyma każdego z członków drużyny i obserwować akcję z różnych ujęć kamery.

W spolszczonej wersji gry postaci mówią głosami znanych aktorów. Wydawcy zaprosili do współpracy m.in. Piotra Fronczewskiego, Krzysztofa Kowalewskiego, Mariana Opanię i Wiktora Zborowskiego.