Anglia: Obława na mordercę prostytutek

W ciągu ostatnich dziewięciu dni w położonym we wschodniej Anglii mieście Ipswich odnaleziono ciała trzech zamordowanych prostytutek. Trwają poszukiwania czwartej kobiety. Policja obawia się, że sprawcą zabójstw jest seryjny morderca - podaje agencja Reuters.

Jacqui Cheer z policji w Ipswich ostrzegła prostytutki, by nie wychodziły na ulice. - Pracując w nocy na ulicy narażacie się na duże niebezpieczeństwo - oświadczyła Cheer.

W odpowiedzi na ten apel Niki Adams z Brytyjskiego Związku Prostytutek powiedziała, że dziewczyny nie mają wyboru i "muszą pracować, by związać koniec z końcem". Adams przyznała jednak, że prostytutki z Ipswich są przerażone.

Pierwsze ciało policja odkryła 02. grudnia, kolejne - w ostatni piątek i niedzielę. Ofiary pozbawione były odzieży, której do tej pory nie odnaleziono. - Nie wykluczmy, że sprawcą był seryjny morderca. Między wszystkimi zabójstwami były bardzo wyraźne podobieństwa - powiedział agencji Reutera Stewart Gull, komendant policji w Suffolk.

Brytyjskie media wskazują na analogie ze sprawą "Kuby Rozpruwacza z Yorkshire", który w latach 70. zamordował 13 kobiet.