Britney Spears królową Yahoo

Najczęściej sprawdzanym hasłem w wyszukiwarce Yahoo było w tym roku nazwisko Britney Spears. Internetowy gigant ujawnił, że wokalistka wygrała konkurs popularności po raz piąty w ciągu ostatnich sześciu lat.

Drugie miejsce zajął skrót WWE, czyli nazwa telewizyjnej sieci transmitującej rozgrywki wolnej Amerykanki.

Na pozostałych miejscach pierwszej dziesiątki Yahoo dominowały jednak znane kobiety, na trzeciej pozycji była Shakira, Jessica Simpson na czwartej, tuż za nią - Paris Hilton.

Najczęściej wyszukiwaną informacją była śmierć australijskiego pogromcy krokodyli Steve'a Irwina oraz śmierć syna byłej modelki Playboya Anny Nicole Smith. Internautów interesowały także wiadomości z Iraku.

Szefowie Yahoo podkreślają, że największą popularnością cieszą się historie o znanych i lubianych, ale nie są w stanie wytłumaczyć dlaczego w rankingach ciągle zwycięża akurat Britney Spears.

W badanej w tym roku po raz pierwszy kategorii blogów zwyciężył Perez Hilton, publikujący plotki o gwiazdach show-biznesu. Na drugim miejscu uplasował się The Superficial o tej samej tematyce. Na czwartej pozycji pojawił się blog polityczny The Huffington Post.