Prawdziwi gangsterzy w filmie

Reżyser Tony Scott zamierza zrealizować nową wersję ?Wojowników?, słynnego filmu Waltera Hilla z 1979 roku. Do jednej z bardziej widowiskowych scen planuje wykorzystać 50 tysięcy prawdziwych gangsterów.

Zobacz zwiastun oryginalnego filmu Waltera Hilla - wideo

Oryginalny obraz opowiadał historię wojny prowadzonej między dwoma nowojorskimi gangami, "Armią nocy" i "Wojownikami", niesłusznie oskarżonymi przez tych pierwszych o zabójstwo ich lidera.

Wyjątkowy klimat filmu potęgowały mroczne zdjęcia podziemia Nowego Jorku i nastrojowa muzyka Joe Walsha i Barryego De Vorzon.

Tony Scott zapowiedział, że akcja przygotowywanego przez niego remake'u dziać się będzie w Los Angeles. Według reżysera, architektura Nowego Jorku jest pionowa, a w Los Angeles bardziej horyzontalna, co pozwoli na znaczną zmianę w wizualnej strukturze filmu. Scott przyznał też, że w jednej z najbardziej spektakularnych scen pojawią się członkowie wszystkich większych gangów z Los Angeles. Dodał, że rozmawiał już z ich przywódcami, namawiając do udziału w produkcji.

- Chcę żeby wzięło w niej udział 50 tysięcy prawdziwych gangsterów z największych gangów na Long Beach. Będzie świetnie - powiedział reżyser.