15-lecie Radia Maryja

Tysiące sympatyków Radia Maryja zjadą za tydzień do Torunia. Zaprasza ich o. Tadeusz Rydzyk na 15. urodziny swojej rozgłośni.

Obchody rocznicy Radia Maryja co roku ściągają do Torunia dziesięć tysięcy słuchaczy z całej Polski i z zagranicy oraz polityków z pierwszych stron gazet. W ub.r. byli to m.in. marszałek Sejmu Marek Jurek (Prawo i Sprawiedliwość), Andrzej Lepper (Samoobrona) i Roman Giertych (Liga Polskich Rodzin). Teraz lista gości powinna się prezentować równie okazale. Tym bardziej że i bez specjalnych uroczystości do toruńskiej redakcji Radia Maryja przyjeżdżał już premier i większość PiS-owskich ministrów.

Przed kościołem św. Józefa na Bielanach, jak już od wielu lat, tradycyjnie wyrosną wielkie namioty, w których odbywać się będą koncerty i tańce oraz kiermasz wydawnictw, płyt, kalendarzy Fundacji Nasza Przyszłość o. Rydzyka. Pod dachem zostaną zainstalowane także olbrzymie telebimy, na których będzie można obejrzeć przebieg obchodów.

- Uroczystości rozpoczną się o godz. 13 koncertem orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego - zapowiedział dyrektor Radia Maryja na antenie swojej stacji.

Pół godziny później w centrum Polonia in Tertio Millennio przy Porcie Drzewnym nastąpi poświęcenie pomnika Jana Pawła II. Uroczystość będzie można zobaczyć na telebimach rozstawionych w kościele św. Józefa i namiotach. O godz. 15 w świątyni redemptorystów rozpocznie się msza pod przewodnictwem przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Mediów arcybiskupa Leszka Sławoja Głódzia. Homilię wygłosi ordynariusz polowy Wojska Polskiego biskup Tadeusz Płoski.

- Przybądźmy do Torunia w łasce uświęcającej, z pragnieniem oddania się Matce Najświętszej do dyspozycji - apeluje o. Rydzyk.

Wkrótce na antenie stacji pojawią się komunikaty przyparafialnych kół Radia Maryja z całej Polski organizujących autokarowe wyjazdy do naszego miasta.

jacek.holub@torun.agora.pl