Sukces "M jak Miłość" w Rosji

Każdy odcinek serialu "Lubow kak Lubow" - rosyjskiej adaptacji "M jak Miłość" - gromadzi przed telewizorami ponad 20 mln widzów.

""Lubow kak lubow" przebił sukces polskiego "M jak Miłość" i to on stanie się teraz wzorem dla kolejnych wersji" - czytamy w serwisie internetowym polskiego serialu.

Jak już pisaliśmy, rosyjska wersja polskiego serialu ruszyła 14 marca tego roku. Producentem jest spółka Amedia, która kupiła licencję od TVP. Serial jest emitowany przez ogólnokrajową telewizję "Pierwyj" o godz. 16 przez pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Według danych firmy TNS Gallup Media udział stacji w tym paśmie waha się na poziomie 24-25 proc.

W tygodniu od 13 do 19 listopada "Lubow kak lubow" znalazła się na 73. pozycji w rankingu stu najlepiej oglądanych programów w całej Rosji. Ze zestawień wynika jednak, że serial cieszy się popularnością przede wszystkim poza stolicą, gdyż w tym samym okresie nie było go wśród 100 najchętniej oglądanych programów w Moskwie, gdzie najwyższą oglądalność notuje widowisko "Taniec z gwiazdami na lodzie" (program na australijskiej licencji "Skating with celebrities")

Tymczasem w Polsce "M jak Miłość" rozpoczął sezon jesienny gorzej niż zwykle, co jego twórcy tłumaczyli brakiem odpowiedniej promocji. Z danych AGB Nielsen Media Research wynika, że we wrześniu nadawany w TVP 2 serial oglądało średnio 8,27 mln osób, co dało stacji udział w widowni na poziomie 52,7 proc. Później było już lepiej: w październiku "M jak miłość" gromadziła średnio 9,68 mln widzów, a listopadzie - 10,14 mln.