Mgła nadal paraliżuje polskie lotniska

Lotniska w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach wciąż paraliżuje gęsta mgła.

Na warszawskim Okęciu odwołano większość rejsów na trasach krajowych i międzynarodowych. Do 7.30 wylądowały tylko trzy samoloty, a wystartowało sześć. Informacje na temat aktualnego rozkładu lotów można znaleźć na stronie internetowej Portu Lotniczego im.Fryderyka Chopina: www.lotnisko-chopina.pl lub pod numerem telefonu informacji lotniskowej: (022) 650-42-20.

W katowickich Pyrzowicach odwołano poranne rejsy do Paryża, Warszawy i Frankfurtu. Rano odleciały stamtąd tylko dwa samoloty - do Luton i Dortmundu. Były to maszyny, które przyleciały do Katowic, ponieważ nie mogły wylądawać w Warszawie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Samoloty, które miały planowo przylecieć do Katowic, czekają w portach docelowych na poprawę pogody.

Nie poprawia się sytuacja na lotnisku we Wrocławiu. Odwołany został lot do Warszawy, a opóźnione są samoloty do Monachium, irlandzkiego Cork, egipskiego Sharm el Sheikh i ze stolicy.

Całkowicie sparaliżowane jest poznańskie lotnisko Ławica. Samoloty lecące planowo do Poznania - kierowane są na inne lotniska. Sprawdzają się zapowiedzi synoptyków, widoczność miejscami spadła w Wielkopolsce do 50 metrów.

Mgła unieruchomiła również krakowskie lotnisko Balice. Synoptycy przewidują, że w Małopolsce mgła utrzyma się do południa. Sparaliżowany jest też ruch lotniczy w Babimoście w Lubuskiem.

Dziś nie wystartował kolejny samolot do Warszawy. Nie odbywają się też lądowania. Jeśli w najbliższym czasie pogoda się nie poprawi, to odwołany zostanie także popołudniowy wylot do stolicy.

Zdjęcia przez mgłę - wejdź na Foto Forum