Rokita: To dobry dzień dla Warszawy

- Popieram zdanie Donalda Tuska, że to jest zwycięstwo Warszawy. Bardzo, bardzo się z tego cieszę - powiedział w TVN24 lider PO, Jan Rokita po ogłoszeniu zwycięstwa kandydatki Platformy na prezydenta Warszawy.

Według wstępnych wyników, kandydatka Platformy zdobyła 53,4 proc., a jej kontrkandydat, Kazimierz Marcinkiewicz z PiS - 46,6 proc.

Gronkiewicz-Waltz jest, jego zdaniem, świetnie przygotowania do zarządzania miastem i sprawdzi się na stanowisku prezydenta stolicy.

- To dobry dzień dla Warszawy i dobry dzień dla Platformy - ocenił.

- Celem Platformy jest doprowadzenie do zmiany władzy w Polsce, najlepiej w trybie przedterminowych wyborów parlamentarnych i to, by współpraca Platformy i PSL stała się podstawą do wspólnego rządzenia po wyborach samorządowych - powiedział Rokita.

Rokita: Postkomuniści się zwijają

Rokita uważa, że jedną z najważniejszych cech charakterystycznych tych wyborów samorządowych jest coraz słabsza pozycja SLD, zwłaszcza w sejmikach.

- Formacja postkomunistyczna się zwija, a nie - rozwija - ocenił. Jak dodał, znamienne jest też to, że tracą Samoobrona i LPR.

Gosiewski: Dziś Platforma ma przed sobą dwie drogi

- Bez względu na oficjalne wyniki, wiemy na pewno, że w Warszawie są dwa bardzo silne obozy polityczne: obóz popierający panią Hannę Gronkiewicz-Waltz i obóz popierający pana Kazimierza Marcinkiewicza

Jak dodał, na korzyść Gronkiewicz-Waltz przemawiało to, że jest ona rodowitą warszawianką.

- Platforma stoi teraz przed politycznym wyborem, jeśli chodzi o to, z kim chce rządzić - ocenił Gosiewski.

Jak powiedział - mimo strat w Warszawie - czuje się politykiem, którego formacja współwygrała wybory.

Olejniczak: Warszawiacy nie chcą rządów PiS-u

- Warszawa czekała na poważną zmianę, bo był ogromny zastój jeśli chodzi o inwestycje. Warszawiacy to dostrzegli i nie chcą w Warszawie rządów PiS-u - ocenił Wojciech Olejniczak

Myślę, ze w najbliższych dniach rozpoczną się rozmowy. Jeśli będzie porozumienie lewicy i demokratów z Platformą, to - w moim przekonaniu - bardzo dobrze - powiedział lider SLD, pytany o możliwość zawarcia koalicji przez PO i centrolewicy w Warszawie.

- Bardzo się cieszę ze zwycięstwa prof. Jacka Majchrowskiego w Krakowie: dobre wyniki, dobra prezydentura - dodał Olejniczak.

Jak powiedział, to znaczące, że mimo ataków na Majchrowskiego, mieszkańcy Krakowa wybrali kandydata lewicy.

Zrobiłeś zdjęcie na wyborach? Pochwal się nim na FotoForum !