Spider-Man 3 - zobacz zwiastun

Legendarny bohater komiksów Marvela powraca. Trzecia część przygód człowieka pająka swoją kinową premierę będzie miała 4 maja 2007 roku. Dostępny jest już zwiastun tej superprodukcji.

Zobacz zwiastun filmu: Spider-Man 3

Postać spider-mana wykreowana została w 1962 roku przez Stana Lee i Steve'a Ditko. Nieśmiały, zamknięty w sobie chłopak, który w wyniku ugryzienia przez napromianiowanego pająka zyskał ponadnaturalne umiejętności, błyskawicznie stał się bożyszczem milionów komiksowych wielbicieli.

Peter Parker swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim temu, że jest wyjątkowo "ludzki". Nie jest spersonalizowanym bóstwem, ani postacią z innej planety jak wielu bohaterów z komiksowego świata Marvela. Nie jest również typowym mutantem, ślepo zapatrzonym w realizowanie utopijnego celu jakim jest ratowanie świata przed super złoczyńcami. Parker jest zwykłym człowiekiem, który bez przerwy spotyka się z problemiami dnia codziennego. Kocha, nienawidzi, odczuwa smutek i ból. Jego wyjątkowe zdolności raz są dla niego przekleństwem, innym razem zbawieniem.

Osierocony w wieku 6 lat, opiekuje się samotną ciocią May, która jest jego jedyną rodziną. Swoją miłość dzieli między nią a piękną Mary Jane Watson, modelkę, w którą zapatrzony jest od młodości. Pracuje jako fotograf w gazecie Daily Bugle, gdzie na co dzień musi użerać się z wyjątkowo nieprzyjemnym szefem, który najbardziej nienawidzi ..człowieka pająka.

To właśnie druga tożsamość Parkera jest jego największym problemem. Utrzymanie w tajemnicy faktu, że prowadzi podwójne życie, bywa dużo większym wyzwaniem niż stawianie czoła niezliczonej liczbie wszelkiego rodzaju przeciwników.

Komiksowy sukces Spider-Mana zachęcił twórców do przeniesienia postaci na inne medium. Powstały seriale animowane jak i pełnometrażowe filmy telewizyjne i kinowe. Nie odniosły one większego sukcesu, głównie ze względu na mały budżet, uniemożliwiający przedstawienie człowieka pająka w sposób, w jaki kreował go komiks.

Dopiero w 2002 roku, możliwośći techniczne i wielkie pieniądze pozwoliły wytwórni Sony Pictures na zrealizowanie filmu, na który miłośnicy pająka czekali od lat. Obraz wyreżyserowany przez Sama Raimiego w pierwszy weekend zarobił 114 milionów dolarów, co do dnia dzisiejszego stanowi filmowy rekord otwarcia. Na całym świecie fabularny Spider-Man zarobił 821 milionów dolarów, z czego 403 miliony w samych Stanach Zjednoczonych. Ogromny sukces filmu sprawił, że dwa lata później powstała jego druga część, również zarabiając bajeczną sumę ponad 780 milionów dolarów.

W trzeciej części filmu, którego premierę przewidziano na maj 2007 roku, na stołku reżyserskim po raz kolejny zasiadł Sam Raimi a w postać człowieka pająka ponownie wcielił się Tobey Maguire. 250 milionowy budżet tego obrazu pozwolił, co widać w zwiastunie, na niesamowite skumulowanie efektów wizualnych. Oby za komputerową pracą podążyła jeszcze fabuła.

Najlepsza filmowa adaptacja komiksu: