Wiceminister finansów J. Neneman odwołany

Prezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński z dniem 17 listopada 2006 odwołał Jarosława Nenemana ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów - poinformowało Ministerstwo Finansów

Prace nad systemem podatkowym w pełni, a swoją posadę straciła dziś jedna z osób za niego odpowiedzialnych - wiceminister finansów Jarosław Neneman. Jego dymisja może być spowodowana konfliktem z Zytą Gilowską - ocenia Kazimierz Krupa z miesięcznika Forbes.

- Nie wydaje mi się, że przy całej wolcie, jaką Zyta Gilowska wykonała z odwołaniem i powrotem, jeszcze pozwalała sobie układać kadry - powiedział Krupa w radiu Tok FM. - To już by świadczyło o zupełnym ubezwłasnowolnieniu - ocenił. Krupa uważa, że jest to w związku z tym inicjatywa wicepremier Gilowskiej.

Ministerstwo Finansów odmówiło skomentowania dymisji i podania jej przyczyn.

Jarosław Neneman ma 43 lata. Uzyskał doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim, studiował też na Uniwersytecie Europy Centralnej w Pradze i na New York University. Od 2003 roku był doradcą ministra finansów, a od 2004 podsekretarzem stanu. Odpowiadał w ministerstwie za system podatkowy.

Według informacji agencji PAP, ze stanowiska rzecznika prasowego resortu finansów zrezygnowała Dominika Tuzinek-Szynkowska.