Wstrząsająca kampania Amnesty International

W ramach kampanii przeciwko przemocy domowej, Amnesty International wypuściło dwa filmy piętnujące agresję wobec kobiet. Jeden z nich ma przemawiać do sprawców, drugi - do ofiar przemocy. Obydwa są wstrząsające.

Pierwszy film rozpoczyna się niezwykle realistyczną sceną walki dwóch bokserów. Po kilku brutalnych wymianach ciosów okazuje się, że pokonanym bokserem była młoda kobieta. Nad nią stoi zwycięzca - elegancko ubrany mężczyzna. Nie ma już ringu, walka kończy się w mieszkaniu. Na koniec na ekranie pokazuje się hasło "Stop przemocy wobec kobiet".

Akcja filmu "dla kobiet" rozgrywa się w damskiej toalecie. Grupa znajomych poprawia makijaż i plotkuje. Nagle jedna z kobiet zaczyna być bita przez partnera. Jej przyjaciółki tego nie zauważają, postać mężczyzny jest niewidzialna. Spot kończy się słowami "W niektórych krajach, aż do 69 procent kobiet jest fizycznie maltretowanych przez swoich partnerów. Możesz coś z tym zrobić."

"Najwyższy czas, by traktować przemoc wobec kobiet w kategoriach kryzysu praw człowieka. Każdej minuty, każdego dnia, kobiety i dziewczynki na całym świecie są bite, gwałcone, poniżane i zabijane. Pora przerwać milczenie." - alarmuje Amnesty International na oficjalnej stronie internetowej.

Zobacz spot skierowany do sprawców

Zobacz spot skierowany do ofiar