Znalazł się prawdziwy Borat

Turecka gwiazda Internetu Mahir Cagri zapewnia, że jest pierwowzorem Borata Sagdijewa. Postać kazachskiego reportera wykreował brytyjski komik Sacha Baron Cohen.

Strona Cagriego, ikissyou.org powstała 7 lat temu. Za pośrednictwem Internetu samotny Turek chciał poznać życiową partnerkę.

-Lubię brać aparat fotograficzny (zwierzęta, miasta, miłe nagie modelki i ludzie). Mój wysoki 1,84m, moja waga 78kg. Moje oczy zielone. Ja żyję sam!- pisał Mahir Cagri na swojej stronie. Nie znający angielskiego, wąsaty, wielkonosy i uwielbiający grę w ping-ponga Turek niespodziewanie stał się wielką gwiazdą Internetu. Wśród jego fanów był sam Bill Gates.

Podobieństwo Mahira i Borata jest uderzające. Podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej brytyjscy dziennikarze podejrzewali, że Cagri to kolejne wcielenie Sachy Cohena.

Po obejrzeniu najnowszego filmu komika, Turek obawia się, że widzowie będą go utożsamiać z Boratem. - Jeśli widzisz ten film, to co sobie myślisz o mnie? Mahir jest złym komikiem, Mahir jest homoseksualistą, Mahir może mówi złe rzeczy o żydach. To jest bardzo złe - łamaną angielszczyzną tłumaczył dziennikarzom.

Film ''Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan'' podczas pierwszego weekendu wyświetalnia zarobił w USA ponad 26 mln dolarów.

- Światowe media piszą, że Borat kopiuje Mahira. On mnie kopiuje i naśladuje w zły sposób - powiedział Turek dodając, że nie wyklucza podania Cohena do sądu.

Sam komik stwierdził, że pierwowzorem postaci Borata Sagdijewa był pewien lekarz spotkany na południu Rosji.

Póki co, Cagri planuje nakręcenie własnego filmu i, jak głosi jego strona internetowa, jest otwarty na propozycje: "Kto chce przyjechać do TURCJI, mogę zaprosić... Ona może spać u mnie w domu."