Remis w "Bitwie warszawskiej"

Kazimierz Marcinkiewicz pierwszy z 37,2 proc., a Hanna Gronkiewicz-Waltz druga z 36,5 proc. głosów - to wyniki sondażu zrealizowanego przez PBS DGA dla TVN24, "Gazety Wyborczej" i "Przekroju" z godziny 20.30 w niedzielnych wyborach na prezydenta Warszawy

Komorowski: Inicjatywa jest po stronie Borowskiego (Gazeta.pl) - wideo>>

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Dostałam więcej niż się spodziewałam (Gazeta.pl) - wideo>>

Na trzeciego w kolejności kandydata na prezydenta Warszawy - Marka Borowskiego głosowało 22,3% wyborców. Pozostali kandydaci uzyskali znacznie mniejsze poparcie w wyborach. Janusz Korwin-Mikke otrzymał 2% głosów, Włodzimierz Całka - 0,7%, Waldemar Frydrych - 0,5%, Wojciech Wierzejski - 0,3%, Wanda Nowicka - 0,2%, Marek Czarnecki - 0,1%, Jerzy Krzekotowski - 0,1%

Wybory prezydenta - jak głosowali warszawiacy

Badanie z godz. 20.30 na próbie 6661 osób. Uwaga: dopuszczalny błąd statystyczny według PBS to 2-2,5 procenta.

Marcinkiewicz: Cieszę się ze zwycięstwa w pierwszej turze

Bardzo cieszę się ze zwycięstwa w pierwszej turze - w ten sposób pierwsze sondażowe wyniki wyborów samorządowych skomentował w niedzielę kandydat PiS na prezydenta Warszawy Kazimiera Marcinkiewicz.

"Bardzo dziękuję tym, którzy wzięli udział w wyborach, którzy oddali głos na mnie" - powiedział. Podziękował swoim współpracownikom za pracę w kampanii i poprosił "o jeszcze".

Gronkiewicz-Waltz: Dzięki PO Warszawa stanie się stolicą XXI wieku

"Hanka, Hanka, Hanka" - rozległo się w warszawskim sztabie Platformy Obywatelskiej po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów na prezydenta Warszawy. Kandydatka Platformy Hanna Gronkiewicz-Waltz zajęła w nich drugie miejsce, zdobywając 36 procent głosów.

Kandydatka podziękowała mieszkańcom stolicy za wysoką frekwencję i za to, że zagłosowali na PO. Podkreśliła, że żadna partia w historii nie osiągnęła w Warszawie tak wysokiego wyniku wyborczego. "Dzięki Platformie Obywatelskiej Warszawa stanie się stolicą 21 wieku" - obiecywała Gronkiewicz-Waltz. Zaznaczyła jednocześnie, że władza to przede wszystkim służba mieszkańcom stolicy i że nie można zawieść ich zaufania.

Wyborcom dziękował też wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który podkreślił, że za 2 tygodnie odbędzie się druga tura wyborów, którą trzeba wygrać.

W drugiej turze wygra: